Про нас

Ми – громадська організація Центр лікувальної педагогіки "Сонячне подвір'я".
До війни нашою основною діяльністю була щоденна робота Центру, в якому діти та молодь з інвалідністю (у тому числі з комплексними та інтелектуальними порушеннями) могли навчатися, працювати, спілкуватися, проводити час із друзями та вчителями.
24 лютого 2022 року почалася війна. Наша звична діяльність тимчасово зупинилася. Найголовнішою стала необхідність захистити свої сім'ї та допомога іншим.
Зараз спільнота нашої організації знаходиться у різних містах та країнах – від Києва до Швейцарії.
Ми знаємо, якими важливими для людей з інвалідністю є стабільне знайоме оточення, зрозуміла зайнятість, ритм дня.
Наша команда продовжує роботу. Дистанційно чи очно, індивідуально чи у групі – залежно від ситуації та можливостей.
Ми вдячні друзям із усього світу за підтримку нашого Центру, за підтримку України!


Наше завдання полягає в тому:

  • щоб люди з інвалідністю, зокрема внаслідок комплексних та інтелектуальних порушень, могли себе реалізовувати у суспільстві, і не були закриті у «чотирьох стінах»;
  • щоб було місце, де люди з інвалідністю можуть спілкуватися, навчатися, дружити, працювати, займатися побутом і творчістю та відчувати себе значимими і самостійними;
  • щоб була команда фахівців і волонтерів, які розуміють потреби людей з інвалідністю, можуть допомогти, підтримати і навчити, керуючись повагою до гідності людини.

Наша невелика, але міцна громада з батьків, дітей, фахівців та небайдужих друзів була створена у 2003 році. Того ж року ми започаткували Громадське об'єднання «Центр лікувальної педагогіки «Сонячне подвір'я».

Організація "Центр лікувальної педагогіки "Сонячне подвір'я" з 2006 року є дійсним членом Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» та членом Вищої професійної школи антропософської лікувальної педагогіки та соціальної терапії, Дорнах, Швейцарія (Аnthroposophic Council for Inclusive Social Development).

Наша спільнота є невеликою, адже найперше, ми маємо залишатися родинним колом для людей з інвалідністю. Наш багаторічний досвід свідчить про те, що саме маленький, затишний і дружній колектив, який можна відвідувати регулярно -  найкраще сприяє тому, щоб людина з інвалідністю почувала себе в безпеці і комфортно. Проте ми не залишаємося закриті від навколишнього світу. Ми подорожуємо, запрошуємо гостей і маємо велике коло друзів.


Наша команда

Кожна людина з інвалідністю може реалізувати себе у суспільстві лише тоді, коли поруч є підтримка небайдужих і кваліфікованих помічників. Тому ми цінуємо кожного, хто обрав шлях допомоги людям з інвалідністю.

Олександра Панченко
керівник
Сергій Колодяжний
ведучий старшої групи
Світлана Протасова
музичний терапевт
Олена Скрипченко
хореограф
 
Павло Халаїм
вчитель ремесла
Оксана Сапіга
вчитель рукоділля
Якимович Галина
 
Юрій Таран
волонтер, фотограф


Наша діяльність

Ми працюємо для того, щоб в Центрі "Сонячне подвір'я" кожна людина з інвалідністю відчувала творчу, дружню атмосферу навколо себе.
Сенс роботи нашої команди - створити гідні умови, комфортну психологічну обстановку, здоровий ритм, цікаву навчальну і трудову зайнятість для дітей та молоді з інвалідністю, де кожен зможе знайти своє місце, відчути свою значимість і реалізувати свої індивідуальні потреби у суспільному житті.

ДІЯЛЬНІСТЬ
ПІДТРИМКА
ДОКУМЕНТИ ТА ЗВІТНІСТЬ
КОНТАКТИ